Lēcas un to loma cilvēka ikdienā

2020-09-22

Nav noliedzams, kad lēcas acīm mūsdienās tiešām ir un paliks diezgan pazīstamas un arī pieprasītas. Kontaktlēcas jau ir veiksmīgi aizstājušas brilles un arī efektīvi koriģē tuvredzību, astigmātismu un presbiofiju. Lēcas pielieto arī dekoratīvos nolūkos, lai mainītu acu krāsu kā piemēram. Kad un kurš izgudroja lēcas?

Lēcu iegādes vietas - https://www.diena.lv/raksts/citi/reklamraksti/kur-pirkt-lecas-interneta-14229684

Vai varat iedomāties, ka tieši Leonardo da Vinči bija tieši tas, kas 16.gs. (precīzi tas bija 1508. gadā) radīja skices, kas attēlo ierīci, kuru varētu izmantot redzes korekcijai. Vēl vienu "prototipu" izgudroja R.Dekarts 1637. gadā. Tā bija maza caurule, kas tad pildīta ar ūdeni, tādējādi izveidojot savdabīgu palielināmo stiklu.

Taču pirmās lēcas radās 1888.g. un tās radīja stiklinieks Frīdrihs Müllers. Viņam bija draugs, kurš zaudēja plakstiņu acij un tam bija spēcīgas sāpes un visu laiku bija sausas acis. Stikla pūtējs centās tam izlīdzēt, izgatavojot no stikla lēcas. To centrs bija caurspīdīgs, bet malas baltas, priekš tam, lai saglabātu spēju redzēt apkārtējos priekšmetus. Slimnieks uzlika lēcas, un redze palika labāka.

Beigās Müllers sāka masveidā ražot stikla kontaktlēcas. Tomēr šī veida lēcas acīm nemaz nebija pilnībā pielāgotas visiem. Tās bija ērtas tikai nelielam daudzumam. Masveida kontaktlēcas ražošanu savās rokās ņēma Karls Zeiss un Oto Šots.

Un šobrīd mūsu noieta tirgus ir pārpildīts ar ļoti atšķirīgiem produktiem, pārdodas krāsainas lēcas un par crazy lēcas. Tas viss atvieglina ikdienu, bez tam attīstoties digitālajai videi, pieņemams ir arī kontaktlēcas interneta veikals, kur visbiežāk katras lēcas cena ir zemāka nekā parastos optikas salonos. Pie tam šeit palīgā nāk speciālisti, kuri izlīdzēs piemeklēt Jums atbilstošāko variantu.

Kam tad pievērst īpašu vērību, pērkot kontaktlēcas?

Pats pirmais, kam tieši vērst uzmanību, izvēloties kontaktlēcas, ir un būs tas, vai lēcas ir mīkstas, vai cietas. Cietās kontaktlēcas ļoti pilnveidojās. Sākotnēji viņas tika izgatavotas no stikla, pēc tam jau no organiska stikla, plastmasas un noklāja visu acs priekšējo virsmu. Pēdējais posms jau bija izgatavošana no īpaša materiāla - silikona akrilāta. Galvenās cieto kontaktlēcu īpašības ir minimāls redzējuma izkropļojums (šeit pats materiāls vislabāk saglabā savu formu), izturība pret bojājumiem, materiāls ir mazāk pakļauts netīrumiem, vajadzība mitrināt pašas lēcas ir mazāka, tā kā tās ir bez ūdens un neizžūst ilgi valkājot, pienācīgi kopjot, lietošanas laiks pārsniedz to, kas ir mīkstām lēcām. Mīkstās lēcas ir taisītas no īpaša materiāla, kas ir elastīgs - silikona hidrogēla vai hidrogēla. Pēc maiņas vajadzības lēcas iedalās: vienas dienas kontaktlēcas (vienreizējās lietošanas), nedēļas vai divu nedēļu kontaktlēcas, plānotā nomaiņa, kas jānomaina ik pēc viena līdz trīs mēnešiem un visbeidzot tradicionālās, kur tiek mainītas jau pēc sešiem mēnešiem. Protams, ikvienas lēcas cena ir atkarīga ne vien no tā kāds materiāls izmantots, bet, protams, arī no valkāšanas termiņa. Turklāt vel ir pieejamas krāsainās lēcas acīm, kas jau var pilnībā izmainīt Jūsu izskatu. Lēcas internetā tiešām ir atrodamas milzīgā vairumā un vēl eksperti Jums var nodrošināt pilnīgas atbildes, kā piemeklēt savu variantu. Protams, nozīmīgi, lai lēcas cena nemaz nav sevišķi zema, jo kvalitātei šeit tad ir liela nozīme un labāk atlasīt pārbaudītu ražotāju.

Izveido savu bezmaksas mājas lapu! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Uzsākt darbu