NEDZIRDĒTI ZIEMASSVĒTKU PANTIŅI INTERNETĀ

Gan lieli, gan mazi ar prieku gaida Ziemassvētkus. Katrā ģimenē Ziemassvētku svinēšanas tradīcijas mēdz atšķirties, taču pantiņu skaitīšana un dāvanu saņemšana, noteikti, ir neatņemama sastāvdaļa. Dažādi Ziemassvētku pantiņi mums tiek mācīti jau no mazām dienām un pantiņš par pīrāgu, kuram abi gali apdeguši, noteikti ir populārākais. Laikam ritot, mainās arī pantiņu un dzejolīšu meklēšanas iespējas. Interneta ietekme uz tradīcijām ir nenoliedzama. Gluži kā pantiņu grāmata, tikai virtuāla un pieejama uzreiz. Atliek atrast īsto un jau pavisam drīz tiksiet pie Salatēva maisā paslēptajām Ziemassvētku dāvanām.
Daudzi nedzirdēti Ziemassvētku pantiņi vienuviet - https://labadavana.lv/apsveikumi/svetki/ziemassvetki/nedzirdeti/
KĀDAS DĀVANAS IZVĒLĒTIES ZIEMASSVĒTKOS DRAUGIEM?
Svētkos ne tikai dāvinām taustāmas lietas, bet arī novēlam labu veselību, gaišas domas un patīkamas emocijas visu cauru gadu. Šāda veida jauki vārdi sniedz pozitīvas izjūtas un emocijas, kas ir viens no galvenajiem šo svētku mērķiem. Šie ir paši siltākie gada svētki, pat par spīti tam, ka tiek atzīmēti pašā ziemas viducī, turklāt, dažādas tradīcijas tiek piemērotas tieši šim faktam. Daudzi uzskata, ka Ziemassvētki ir kļuvuši pārāk komerciāli un galvenais uzsvars tiek likts uz lieliem pārdošanas apmēriem, taču tā nebūt nav, jo siltas domas un gaiša pieredze ir tas, kas sniedz lielāko prieku. Dāvanām nav jābūt lielām, bet ar nozīmi! Noteikti cilvēki novērtēs pat mazus nieciņus. Ziemassvētku klusais laiks ir lielisks brīdis, lai otram dāvinātu arī labus vārdus.
KĀ ZIEMASSVĒTKUS SVIN CITUR?
Saprotams, ka citu valstu Ziemassvētku tradīcijas var būt atšķirīgas. Pareizticīgo konfesijas pārstāvji Ziemassvētkus svin 7. janvārī, taču, 31.decembrī apmainās ar dāvanām. Kad 15. gadsimtā notika Baznīcas kalendāra maiņa, Austrumu baznīca izvēlējās turpināt lietot Juliāna kalendāru, kas esot ticis lietots arī Jēzus dzimšanas laikā. Ziemassvētkos daudzi arī izvēlas ieturēt gavēni, taču vēl kāds pieturas pie vēl atšķirīgākām svētku svinēšanas paražām. Svētku būtība paliek nemainīga, tādēļ nav pareizu vai nepareizu svētku sagaidīšanas tradīciju. Arī daļa latviešu Ziemassvētkus svin vēlāk, kopā ar pareizticīgo konfesiju pārstāvjiem.