Smiltsērkšķi: sastāvs, bagātīgā izmantošana, rekomendācijas un ieteikumi, kā izmantot ikdienā

2022-09-05

Vārda smiltsērkšķi parastais apzīmējums sengrieķu valodā - "spīdīgs zirgs". Senie grieķi pašas smiltsērkšķu lapas lietoja, kā ēdienu novājinātiem vai sasirgušiem zirgiem. Šajos senos laikos zirgs bija vērtēts augstāk nekā 600. Mercedes mūsdienu pasaulē. Tie zirgi, kas lietoja smiltsērkšķu ogas, stādus vai lapas, ātri atveseļojās, pieņemoties svarā, un arī viņu spalva palika gluda un spīdīga.


Smiltsērkšķi jeb zelta koks bija minēti kā Tibetas, gan Mongolijas senos rakstos, kā arī ķīniešu tradicionālajā medicīnā, pie tam visos rakstos aprakstītas universālās dziednieciskās īpašības ar ko ir un būs apveltīti smiltsērkšķi. Bet iestājoties tumšajiem viduslaikiem, diemžel smiltsērkšķi bija aizmirsti, bet šobrīd no jauna atdzima milzīgā piekrišana doto augu ārstnieciskām īpašībām. Iespējams uzzināt vairāk informācijas zemāk rasktā!

Smiltsērkšķu ogas un to universālais ķīmiskais sastāvs

Smiltsērkšķu ogas satur vitamīnus A, C, kura jau ir arī daudz vairāk nekā citronā, satur arī visus B grupas vajadzīgos vitamīnus, P, PP, E, K vitamīnu grupu. Tāpēc smiltsērkšķu stādi jau ir tik ļoti neatkārtojami, ka pat neviens cita tipa augs nemaz nevarēs būt līdzvērtīgs. Smiltsērkšķi par labu terapeitisku un profilaktisku līdzekli pārvērš daudzas bioloģiski aktīvās vielas tā sastāvā. Šajā augā arī ir sameklēti piecpadsmit dažādu veidu mikroelementi. Starp tiem ir: mangāns un nātrijs, magnijs, alumīnijs, kalcijs un dzelzs, silīcijs, titāns un arī daudzi citi. Viennozīmīgi tas satur diezgan vērtīgu beta karotīnu, eļļu, organiskās skābes, alkaloīdus, fosfolipīdus, flavonoīdus, fenola skābes, serotonīnu, rutīnu, holīnu, betainu, kumarīnus, pektīna vielas. Pilnīgi visi šie nesaprotamie vārdi parāda, ka smiltsērkšķi ir sava veida sprāgstviela, kura tika uzlādēta ar veselībai un skaistumam vērtīgākajām sastāvdaļām. Pietiek tikai ar simts gramiem svaigo ogu, vai, piemēram,, kad tiks lietota smiltsērkšķu sula, lai arī bacteria saņemtu gandrīz visu iespējamo uzturvielu un vitamīnu nepieciešamo ikdienas devu. Tāpēc cilvēki izvēlas smiltsērkšķi ziemai. jau kā sava veida veselību stiprinošo līdzekli. Bez tā visa pieminētā to plaši izvēlās arī medicīnā, ārstējot iekšējo orgānu problēmas, kā arī kā skaistumkopšanas līdzekli.

Kādam nolūkam cilvēki lieto smiltsērkšķi un šī auga produkciju?

Interesanti, ka pašas smiltsērkšķu ogas var teikt, ka netiek izmantotas svaigā veidā. Taču, apstrādātas, kā smiltsērkšķu ievārījums, sula, marmelāde, parasti tiek izmantots ļoti daudz, turklāt cena nav ļoti liela. Tiek izlaista diezgan lietderīga smiltsērkšķu tēja, kuras pamatā ir smiltsērkšķi un to novārījumi.
Smiltsērkšķi jeb zelta koks būs noderīgi gripas un saaukstēšanās situācijā, jo stiprina imūnsistēmu, sirds slimības, ārstē gastrītu, cīnās ar slimībām ģinekoloģijā. Smiltsērkšķu ogas noder, priekš tam, lai normalizētu gremošanas sistēmu, vielmaiņu, novērstu acu iekaisumu, izvadītu toksīnus, atmiņas uzlabošanai un stiprinātu nervu sistēmu. Priekš sievietēm smiltsērkšķu ogas būtu sevišķi lietderīgas, tā kā tieši tās ļauj glābt jaunību, normalizēt hormonus un palīdzēt saglabāt reproduktīvās sistēmas veselību. Regulāra augļu lietošana sniedz iespēju novērst dzemdes iekaisuma patoloģiju parādīšanos.
Smiltsērkšķu augi labvēlīgi ietekmē vīrieša veselību. Tās pasargā ķermeni no priekšlaicīgas novecošanās, novērš ar vecumu saistītu izmaiņu parādīšanos prostatas dziedzeros.
Kā arī onlainā ir un būs receptes par to, kādā veidā iespējama smiltsērkšķu sulas pagatavošana mājas apstākļos, ka arī daudz kas cits, vai, piemēram, arī Jūs varat iegādāties arī gatavo produktu.

Izveido savu bezmaksas mājas lapu! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Uzsākt darbu