Smiltsērkšķu augi: sastāvs, daudzveidīgā izmantošana, lietošanas norādes un ieteikumi

Paši Himalaju augstienes parasti tiek uzskatīti par smiltsērkšķu dzimteni. Vietējie iemītnieki šos kokus sauc tieši par "svētajiem augļiem". Ķīnā tas labums, ko tad dot smiltsērkšķu ogas, jau ir atklāts jau divpadsmit gs. un saskaņā ar to mongoļu leģendu, Čingishans kā arī tā armija pirms jebkuras uzvaras cīņas izmantoja konkrēti šīs ogas. Smiltsērkšķu augļi kā arī tā neatkārtojamība jau ir skaidra un patlaban. Spilgti oranžajās ogās pētnieki bija atraduši pārsteidzošu Omega vielu esamību: Omega trīs, seši, deviņi kā arī retās Omega-7 skābes, kā arī tās ir pilnas ar minerālvielām un vitamīniem. Tāpēc vairākās valstīs gadsimtiem ilgi smiltsērkšķi jeb zelta koks tika lietoti, priekš tam, lai stiprinātu imunitāti, pazeminātu holesterīna līmeni, aizkavēt vecuma pazīmes kā arī ārstētu dažādas ādas kaites.
Smiltsērkšķu ogas un arī viņu botāniskās raksturīpašības
Smiltsērkšķu ogas te satur vitamīnus A, C, kas jau ir pat daudz vairāk nekā, piemēram, citronā, satur arī visus B grupas vitamīnus, P, PP, E, K vitamīnu grupu. Līdz ar to smiltsērkšķu stādi jau ir tik unikāli, ka neviens cita tipa augs nevar būt līdzvērtīgs. Smiltsērkšķu ogas tieši par terapijas un profilakses līdzekli padara daudzas bioloģiski aktīvās vielas. Šajā augā arī ir atrasti piecpadsmit dažādu veidu mikro elementi. Starp tiem ir: nātrijs, mangāns, magnijs, alumīnijs, kalcijs un dzelzs, titans, silīcijs un citi. Viennozīmīgi tas satur ļoti nepieciešamo eļļu, beta-karotīnu, organiskās skābes, sterīnus, alkaloīdus, fosfolipīdus, flavonoīdus, serotonīnu, fenola skābes, rutīnu, holīnu, betainu, kumarīnus, pektīna vielas. Visi šāda veida nezināmie vārdi parāda, ka paši smiltsērkšķu augi ir sava veida bumba, kura tika uzlādēta ar ne tikai veselībai, bet arī skaistumam vērtīgākajām sastāvdaļām. Ir pietiekoši tikai ar simts gramiem svaigu ogu, vai arī, ja tiek izmantota smiltsērkšķu tēja, lai arī organisms saņemtu var teikt, ka visu iespējamo uzturvielu un vitamīnu devu, kas nepieciešama dienā. Līdz ar to cilvēki izraugās smiltsērkšķi ziemai, kā savdabīgu imunitāti stiprinošo ārstniecisko līdzekli. Bez tā visa to daudz izvēlās arī medicīnā, kad ir jāārstē iekšējie orgāni, un kā kosmētisko līdzekli.
Vai varbūt pastāv jebkādas smiltsērkšķu receptes vai arī cita veida ieteikumi, kā pielieto šo augli?
Interesanti, ka pašas smiltsērkšķu ogas praktiski netiek izmantotas svaigas. Tomēr, apstrādātas, piemēram, kā smiltsērkšķu ievārījums, sula, marmelāde, tiek izmantots ļoti daudz, pie tam cena tam nav diezgan liela. Tiek izlaista diezgan noderīga smiltsērkšķu tēja, kur pamatā ir smiltsērkšķi un to novārījumi.
Smiltsērkšķi jeb zelta koks jau ir lietderīgi saaukstēšanās situācijā, jo uzlabo imūnsistēmu, novērš sirds slimības, čūlu un gastrītu ārstēšanu, ginekoloģiskas slimības. Smiltsērkšķu augi tiek izmantoti, priekš tam, lai savestu kārtībā gremošanu, vielmaiņu, novērstu acu iekaisumu, izvadītu toksīnus, uzlabotu atmiņu un uzlabotu nervu sistēmu.
Sievietēm pašas smiltsērkšķu ogas būtu sevišķi noderīgas, tā kā tieši tās ļauj saglabāt ādas jaunību, normalizēt hormonus kā arī palīdzēt saglabāt reproduktīvās sistēmas veselību. Regulāra lietošana ļauj izvairīties no dzemdes iekaisuma.
Smiltsērkšķu augi labi ietekmē arī vīrieša veselību. Ogas aizsargā organismu tiešām no priekšlaicīgas novecošanās, cīnās ar vecuma saistītām izmaiņām prostatas dziedzeros.
Kā arī tiešsaistē ir receptes, kādā veidā realizējama smiltsērkšķu sulas pagatavošana mājas apstākļos un daudzas citas, vai Jūs varat pasūtīt jau gatavo produktu.